2.kolo Národního poháru v tradičním karate, Kuřim 27. 5 2023

2.kolo Národního poháru v tradičním karate, Kuřim 27. 5 2023
Květen 31, 2023 Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2.kolo Národního poháru v tradičním karate, Kuřim 27. 5 2023 novinky,slider Mgr.Radek Kleibl

V sobotu 27. 5. 2023 se v Kuřimi konalo 2. kolo Národního poháru České asociace tradičního karate. Z Ostravy na soutěž dojelo 27 závodníků, kteří v konkurenci závodníků z celé republiky vybojovali 24 medailí. Z toho bylo 9 zlatých, 7 stříbrných a 8 bronzových.

Nejúspěšnějšími závodníky z Ostravy byli Lucie Petrušková a Michal Pišťáček. Lucka a Michal dokázali být první ve všech třech disciplínách Kata, Kumite a Fukugo, ve kterých startovali. Lucka jako juniorka a Michal jako kadet. Další zlaté ve svých věkových a technických kategoriích přidali Jakub Ligenza (Kata), Adrian-Daniel Trojovský (Kogo Kumite) a v Kata tým Šimon Hošna, Kryštof Waloschek a Daniel Argaláš.

Stříbrnou medaili ve své věkové kategorii vybojoval Šimon Hošna (Kata), Lucie Pišťáčková (Kata), Ondřej Kubatý (Kata), Chris Leon Krečmer (Kogo Kumite), Filip Zelinka (Kogo Kumite), kata tým Maxmilián Foltyn, Marek Pajda a Tadeáš Erben a kata tým Lucie Pišťáčková, Justýna-Natálie Sonková a Anna Moskartová.  

Bronzové medaile ve svých věkových kategoriích získali Chris Leon Krečmer (Kata), Antonín Barcuch (Kata a Fukugo), Michaela Tomášová (Kata), Tadeáš Erben (Kata), Ondřej Kubatý (Kogo Kumite), Marek Pajda (Jiyu Ippon Kumite) a Kateřina Jeřábková (Fukugo).

„Výsledky jsou výborné. Mám velkou radost z Lucky Petruškové a Michala Pišťáčka, že dokázali být zlatí ve všech disciplínách. Vynikající výkon podal taky Adrian-Daniel Trojovský v Kumite, kde v posledních okamžicích dokázal rozhodnout zápas, kde to vypadalo, že už prohraje. Pak musím smeknout před žákovskými kata týmy, kdy jsme připravili 3 týmy a byli zlatí a 2x stříbrní. Přiznám se, že toto jsem nečekal, jelikož jsme se připravovali velmi krátkou dobu. Velké uznání má Anička Moskartová, která holky nenechala ve štychu a odcvičila kata tým s aplikací i přes její zlomený palec na noze. Pomohla jim vybojovat stříbro a kdoví jak by to dopadlo, kdyby byla úplně v pořádku. Máme v Ostravě hodně talentů. Díky podpoře rodičů a Magistrátu města Ostravy s nimi můžeme pracovat a čeká nás ještě hodně práce, protože vrcholem sportovní sezóny bude podzim, kde nás čeká Mistrovství Evropy a Světový pohár dětí, terý bude v Rimini, Itálie.“ dodal předseda akademie a trenér karate Radek Kleibl.

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 17 16 Kopie návrhu SILESIA CUP (1) Kopie návrhu SILESIA CUP

O autorovi